Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Стани млад писател и напиши своја приказна: Прирачник за креативно пишување, ниво 1-2

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Стани млад писател и напиши своја приказна: Прирачник за креативно пишување, ниво 1-2
ИСБН : 978-608-259-086-8
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Сакаш да научиш како се пишуваат приказни (а и песни и драми)?

Сакаш да станеш млад писател?

Во овој прирачник се наоѓаат сите потребни упатства и совети за тоа како да напишешмдобра приказна: креирање на ликовите во приказната, сместување на ликовите во одреден простор и време, градење на дејството и креирање заплет, збогатување на јазикот со интересни зборови, совети како да ја почнеш и завршиш приказната и уште многу, многу други нешта.

Минувај чекор по чекор во овој прирачник и до крајот ќе имаш напишано своја приказна. Можеш да пишуваш во прирачникот, но, секако, можеш да си земеш и своја тетратка и молив или пенкало и да пишуваш во неа. Секако, ако си од оние млади писатели кои претпочитаат да пишуваат на компјутер, можеш да го правиш и тоа.

Во креативното пишување – сè е дозволено.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците