Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Будимир и ретките животни

Зоран Пеневски  
Оригинален наслов на книгата : Budimir i retke vrste
ИСБН : 8-608-259-774-4
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 140x205
Корица : мекаКраток опис

Благодарение на нотесот на неговиот татко, Будимир збира шест ретки животни, а секое од нив е последниот примерок од својот вид. Но, како да се живее со една зајадлива птица и со другите палави суштества покрај секојдневните обврски? Авантурата почнува кога сите ќе тргнат во посета на Домот за стари лица...

Духовита приказна што нè потсетува на тоа дека нас, како луѓе, нè определува и нашиот однос кон животните.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците