Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тука сме

Оливер Џеферс  
Оригинален наслов на книгата : Here we are : notes for living on planet Earth
ИСБН : 978-608-259-608-2
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 48
Димензии : 240х280
Корица : тврдаКраток опис

Исклучително слатка, со нежен хумор и остроумност, „Тука сме“ претставува сликовница-упатство за живеење на планетата Земја. Авторот Оливер Џеферс ја создаде специјално за неговиот син, но со универзален тон што им се обраќа и ги опфаќа сите деца на светот и нивните родители. Независно од тоа дали станува збор за сложен приказ на земјиштето на нашата планета (нерамно, шпицесто, влажно) или за длабок поглед кон нашето место во вселената (која е огромна) или за водич за целото човештво (не залажувајте се, сите сме луѓе), мудроста и духовитоста на 

Оливер Џеферс, во комбинација со вредносниот систем на добрината и толеранцијата, ја прават оваа книга задолжително четиво за сите родители и деца.Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
3,5
4

Коментари од корисниците

04.12.2020 09:35:26   Anonymous напиша

Прекрасна сликовница!
10.06.2020 09:42:49   Тони Костов напиша

Забавна, интересна со убави (помалку и хумористични) илустрации. Краток опис (донекаде и ноншалантно) за животот на планетата Земја и се она што не опкружува (морето, копното, животните, луѓето). Суперзабавна за деца од предучилишна возраст.