Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Паметен Робот

/  
Оригинален наслов на книгата : KidzRobotix / Smart Robot
ИСБН : 4893156032720
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа :
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 1
Димензии : 24/22/6
Корица : тврдаКраток опис

Сончевиот панел на роверот ја претвора сончевата светлина во електрична енергија која го управува моторот. Не се потребни батерии.


Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците