Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Систем за прочистување на вода

/  
Оригинален наслов на книгата : Green Science/Clean Water Science
ИСБН : 4893156032812
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа :
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 1
Димензии : 17/22/6
Корица : тврдаКраток опис

Научи на едноставен начин како се филтрира водата.Овој систем за прочистување ќе ти го покаже процесот на одстранување на морска сол од водата.Се што ви е потребно е една чаша вода и ќе создадете сопствен погон за дестилација.

Награди

2016 A’ Design Award in Toy, Games and Hobby Products Design – Gold A’ Design Award (Italy)
2015 Red Dot Award – Product Design 2015 (Germany)
2014 Hong Kong Design Center, Design for Asia Awards – Bronze Award (HK)
2012 Federation of Hong Kong Industries, Hong Kong Awards for Industries – Innovative & Creativity (HK)
2009 Parents’ Choice Award – Recommended Award (USA)Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците