Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Срцето и шишето

Оливер Џеферс  
Оригинален наслов на книгата : The Heart and the Bottle
ИСБН : 978-608-259-609-9
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 32
Димензии : 225x230
Корица : тврдаКраток опис

Еднаш постоеше девојче чијшто живот беше исполнет со љубопитство за светот околу него… Но, еден ден се случи нешто што го натера девојчето да го стави своето срце на посигурно место. Оттогаш, светот се чинеше попразен од претходно.

Дали девојчето ќе открие како да си го врати срцето онаму каде што отсекогаш си било?

Во оваа прониклива приказна, наградуваниот и светски признат автор на сликовници за деца, Оливер Џеферс, со неверојатно пердувест допир ги обработува тешките теми за љубовта и за загубата и, конечно, ни покажува дека секогаш постои надеж.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците