Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Хари Потер и Каменот на мудроста

Џ. К. Роулинг  
Оригинален наслов на книгата : Harry Potter and the Philosopher’s Stone
ИСБН : 978-608-259-
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 264
Димензии : 140x200
Корица : мекаКраток опис

Лектира за 9 одделение.

Вклучено: 

- Речник на помалку познати зборови.

- Активности за работа на час.


Лесно читливо!

Препорачано од Здружението за дислексија Ајнштајн.


Еден обичен ден во домот на Дарслиеви, на Привет драјв бр. 4 стигнува писмо за момчето во креденецот под скалите, Хари Потер. По многуте обиди на тетин Вернон да ги скрие писмата што постојано доаѓаат, една вечер на вратата се појавува Рубеус Хагрид од училиштето Хогвортс за вештерство и волшебништво, и му вели на Хари дека е волшебник. Тогаш почнуваат авантурите на Хари и неговите пријатели, но, влогот е голем − целиот волшебнички свет е во опасност. 

„Хари Потер и Каменот на мудроста“ е првиот дел од серијалот за младиот волшебник Хари Потер и конечно дочекавме да ни биде лектира.Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците