Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Соларен Робот

/  
Оригинален наслов на книгата : Eco-Engineering / Solar Rover
ИСБН : 4893156032867
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: 149 пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: n/a
Димензии : 17/22/6
Корица : тврдаКраток опис

/

   Сончевиот панел на сончевиот ровер ја претвора сончевата светлина во електрична енергија која е потребна за да работи  моторот. Не се потребни батерии. Рециклирајте конзерва за да го направите вашиот соларен ровер единствен.Создади свој паметен робот и гледај како се движи во твојата дневна соба. 

Награди

2016 A’ Design Award in Toy, Games and Hobby Products Design – Gold A’ Design Award (Italy)
2015 Red Dot Award – Product Design 2015 (Germany)
2014 Hong Kong Design Center, Design for Asia Awards – Bronze Award (HK)
2012 Federation of Hong Kong Industries – Hong Kong Awards for Industries – Innovative & Creativity (HK)
2011 Brazil Award for Excellence Toy – Excellence in Toy (Brazil)
2010 American Specialty Toy Retailing Association, Best Toys for Kids – Scientific Play (USA)

 
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците