Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Девојчето и градот

Ване Костуранов  
Оригинален наслов на книгата : Девојчето и градот
ИСБН : 978-608-259-737-9
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 32
Димензии : 240x280
Корица : тврдаКраток опис

Едно девојче живее во еден сивкав град, во кој веќе одамна не доаѓаат сонцето, птиците, пеперугите... Еден ден, талкајќи по улиците полни со луѓе, ќе се загуби и сосема неочекувано ќе се најде пред една огромна шума, во која ќе открие работи што ќе ѝ го променат животот од корен.


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

24.08.2020 16:55:04   Anonymous напиша

Прекрасна, нежна, поучна и имагинативна книга, која зборува за еден од најголемите проблеми на денешницата -загадувањето (од секаков вид). Илустрациите се останатиот дел од приказната и не само што ја дополнуваат, туку прават прекрасна синергија со текстот. Баш така како што треба да изгледа една сликовница. Светски производ, од наш автор. Се гордеам и ја подарувам со задоволство!