Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Како да станам моден дизајнер?

Зорка Тодорова-Младеновиќ  
Оригинален наслов на книгата : Како да станам моден дизајнер?
ИСБН : 978-608-259-742-3
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 205x250
Корица : мекаКраток опис

Оваа е книга што излегува во пресрет на вашата фантазија и на желбата сериозно да се занимавате со модата како мошне креативна применета уметност. Во неа ќе најдете поддршка и насоки од вистинска професионалка со долгогодишно искуство во оваа област, што ќе ви помогнат да го доразвиете вашиот талент и да си ги остварите замислите.

Нејзиното мото гласи: 

„Низ посветена работа - најдете си го својот пат и местото во светот на модата!“Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците