Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тајната градина

Франсес Хоџсон Барнет  
Оригинален наслов на книгата : The secret garden
ИСБН : 978-608-259-744-7
Година на издавање : 2020
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 312
Димензии : 120x200
Корица : мекаКраток опис

По загубата на нејзините родители, младата Мери Ленокс е пратена од Индија да живее на мрачниот имот на нејзиниот вујко во дивината на англиските мочуришта. Таа е осамена и нема со кого да си игра, но еден ден дознава дека некаде на имотот има тајна градина во која не смее да влезе никој. Тогаш Мери наоѓа еден стар клуч во една цветна леа – и налет на магија ја води до скриената врата. Полека го завртува клучот и влегува во свет за кој никогаш не си ни замислувала дека може да постои.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците