Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тото мачката-нинџа и неверојатната кражба на сирењето

Дермот О’Лири  
Оригинален наслов на книгата : Toto the Ninja Cat and the Incredible Cheese Heist
ИСБН : 978-608-259-684-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 128х197
Корица : мекаКраток опис

Еј, здраво!

Неверојатната мачка-нинџа Тото се врати, и тоа уште покул од претходно!

Се случи нешто катастрофално: сето сирење од целиот свет исчезна. Некој го украл.

Придружете им се на Тото, нејзиниот брат Сивко и заедничкиот пријател Мачколик на нивната тајна спасувачка мисија. На Тото ќе ù требаат сите нинџа-вештини за да го совлада тој безмилосен крзнен крадец на сирењето...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците