Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тото мачката-нинџа и големото бегство на змијата

Дермот О’Лири  
Оригинален наслов на книгата : Toto the Ninja Cat and the Great Snake Escape
ИСБН : 978-608-259-683-9
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 128х197
Корица : мекаКраток опис

О, здраво!

Веќе си тука.

Совррршено!

Ова е Тото

и таа е

прекрасна.

Но, таа не е обична рунтава мачка. Таа е речиси целосно слепа, поседува нинџа-вештини и навечер доживува неверојатни авантури со нејзиниот своеглав брат, Сивко.

Во оваа приказна, Тото и Сивко, заедно со нивниот нов пријател, одат во потрага по големата, смртоносна кралска кобра, која, бегајќи од зоолошката градина, сее страв низ Лондон. Но, на сцената стапува Тото, која ќе ги искористи сите свои супермоќи за да ја фати.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците