Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Зошто јас? Мојата борба со анксиозноста, стравовите и со паничните напади

Мартин Јованоски  
Оригинален наслов на книгата : Зошто јас? Мојата борба со анксиозноста, стравовите и со паничните напади
ИСБН : 978-608-259-710-2
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 3
Број на страни: 173
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

„Зошто јас?“ е прашање што секој од нас си го поставил во одреден момент од животот. Во потрагата по одговорите се насетуваат два избора: тешките искуства за некого ќе бидат нешто што само ќе го преживее, а за некој друг - нешто што ќе го врати во живот. Да се напише оваа книга е да се допре душата на секој од нас, но и личен терапевтски процес. Ставањето на хартија на нашите искуства и доживувања е навистина лековито искуство. Моментот во кој тие ќе заиграат пред нашите очи и ќе ја прочитаме својата приказна е момент во кој сме си ја дозволиле ранливоста, сме го скротиле егото и сме ѝ дале светлина на внатрешната реалност. Тој момент е истовремено и моќен, бидејќи само од позиција на препознавање на својата вистина и љубов за себе можеме да го исцелиме она што боли.

За сите вас кои сте ја запознале анксиозноста, ова четиво ќе ви биде вистински скапоцено, бидејќи ќе станете свесни дека не сте осамени во тоа искуство. Таа доаѓа во повеќе форми и може да зборува на различни јазици, но секогаш претставува покана за една поинаква средба со себеси.

 Оценка од корисниците

5 звезди

11

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
11

Коментари од корисниците

28.03.2020 19:22:00   Anonymous напиша

Kade ja ima I koja cena e knigata.Sakam da ja imam
10.02.2020 14:07:38   Anonymous напиша

5
27.01.2020 11:58:05   Anonymous напиша

Bravo Martin!-Sekoja cest!-Samo taka so otvoren um i siroko srce!