Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Мајки-блогерки

Холи Вејнрајт  
Оригинален наслов на книгата : The Mummy Bloggers
ИСБН : 978-608-259-713-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 312
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Најсвежиот, најхумористичен глас во фикцијата по Лијан Моријарти“, Миа Фридман

Запознајте ги трите жени што ги живеат своите животи на интернет, секоја од нив со следбеници, сметана за идол, имитирана, исмевана и „тролана“.

ЕЛ КЕМБЛ е дотерана, „стегната“ мајка со дефинирани и цврсти стомачни мускули, десетгодишен план и сложено минато. АБИ БЛЕК се откажала од јадење шеќер, се преселила на село и дома ги школува нејзините тинејџери со променливо расположение. ЛАЈЗЕЛ АДАМС ја работи напорно својата канцелариска работа секој ден пред да јурне накај дома, полна со вина, за да помине бесценети моменти со нејзините три деца пред спиење. Заштитен знак за сите три, во кој уживаат или ги згрозува, е мајки-блогерки. И врските не застануваат таму...

Кога сите три се номинирани за престижната награда за блогери со крупна парична награда, на сцена доаѓа брутална и често смешна бoрба на срца и умови − и кликнувања. Како што се приближува ноќта на доделувањето на наградите, нивните лаги стануваат поголеми, маркетиншките трикови сè полуди − и станува сè потешко да се скријат некои грешки од минатото.

МАЈКИ-БЛОГЕРКИ Е ОСТРОУМЕН И СМЕШЕН ПРИКАЗ НА МОЌТА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МЕДИУМИ И ЖЕНИТЕ ЗАД „ЛАЈКОВИТЕ“, СПОДЕЛУВАЊАТА И ФИЛТРИТЕ.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците