Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Матилда

Роалд Дал  
Оригинален наслов на книгата : Matilda
ИСБН : 978-608-259-614-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 248
Димензии : 125х195
Корица : мекаКраток опис

“Видовме како

госпоѓица Транчбул

фаќа едно девојче

за плетенките

ја фрла преку

оградата

на игралиштето!“


Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците