Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Остани во чекор: десет антологиски кореографии

Кирил Тодевски  
Оригинален наслов на книгата : Keep the step: ten anthological choreographies
ИСБН : 978-608-259-719-5
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 150
Димензии : 210х210
Корица : тврдаКраток опис

Седумдецениското континуирано дејствување на ансамблот „Танец“ резултира со исклучително значаен придонес во собирањето и зачувувањето раритетни, автохтони содржини од богатото фолклорно творештво што низ векови го создавал народниот гениј. Резултира со значајни авторски приоди во современи звучно-визуелни сценски надградби на традиционалното. Резултира во афирмирање на спецификите на инструменталното, вокалното и вокално-инструменталното музицирање, во изворна форма и надградено.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците