Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Еднаш засекогаш

Сара Десен  
Оригинален наслов на книгата : Once and for all
ИСБН : 978-608-259-642-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 344
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Луна знае многу за венчавките – но малку за љубовта.

Откако минала многу лета работејќи за мајка ѝ, која се занимава со организирање венчавки, Луна видела секаков тип венчавки: од неформални, на плажа, до елегантни, во огромни историски куќи. Се соочила со разни кризни ситуации: невести кои избегале, деверици кои сакале да бидат во центарот на вниманието, младоженци кои сакале сè да биде по нивно. И го видела исходот од секоја совршена венчавка.

Можеби затоа Луна е толку цинична кога се работи за среќни краеви, особено поради тоа што нејзината идилична прва љубовна приказна завршува трагично. Па, кога згодниот, весел женкар Амброз ќе се појави во нејзиниот живот, Луна нема да го сфати сериозно. Тој е сигурен дека може да се промени. Луна се обложува дека не може. Но, Амброз мрази да не го добива она што го сака, а Луна е девојката која ја чекал целиот живот.

Интересен, нежен и пенлив како шампањ, романот на Сара Десен е слатко задоволство.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

1

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
3
1

Коментари од корисниците