Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Чудна случка со кучето во ноќта

Марк Хадон  
Оригинален наслов на книгата : The Curious Incident of the Dog in the Night Time
ИСБН : 978-608-259-479-8
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 272
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Кристофер Џон Франсис Бун има 15 години, ги знае сите држави во светот и нивните главни градови. Ги знае напамет и сите прости броеви до 7057. Ги сака животните, но не може да ги разбере емоциите кај луѓето. Не поднесува кога некој ќе го допре. И мрази жолта боја.

Една ноќ, во дворот на сосетката, го наоѓа нејзиното куче мртво. Решава да ја истражи сомнителната смрт, како вистински детектив, но во таа потрага открива и многу други вистини за себе, за родителите, за светот околу него, за животот воопшто...

Овој современ класик на Марк Хадон е светски бестселер и добитник на многубројни награди.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците