Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Веселата зграда

Ана Голејшка Џикова ,   Драш (илустрации)  
Оригинален наслов на книгата : Веселата зграда
ИСБН : 978-608-259-462-0
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : 150x230
Корица : мекаКраток опис

Има една зграда

Со весели катчиња

Ќе ве водиме низ неа

По шарени патчиња


На влезот си стои

Токму бројот седум

Толку има катови

Читајте ги редум!

Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците