Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Што и да те прави среќен

Вилијам Сатклиф  
Оригинален наслов на книгата : Whatever makes you happy
ИСБН : 978-608-259-465-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 278
Димензии : 245x105
Корица : мекаКраток опис

Роман на кој е базиран филмот Otherhood на „Нетфликс”


Џилијан, Хелен и Керол живеат во едно предградие и со години редовно заедно пијат кафе. Нивните синови сега се неоженети триесет и четиригодишници, без деца, никогаш не им се јавуваат и, се чини, никогаш нема да пораснат. Керол предложува секоја од нив ненадејно да го посети својот син, да помине со него една недела и да открие која е вистинската причина поради која не е во состојба да води одговорен живот на возрасна личност.

Мет, Пол и Даниел се три целосно различни личности. Единствено заедничка им е паниката што ја чувствуваат кога ќе сфатат дека нивните мајки, и покрај нивното противење, решаваат да ги преземат нивните животи во свои раце. 

Резултатот ќе биде неочекуван, како за мајките, така и за синовите.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците