Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

35 калории без шеќер

Јасминка Петровиќ  
Оригинален наслов на книгата : 35 kalorija bez šećera
ИСБН : 978-608-259-436-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 120
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Јована и Тара го поминуваат зимскиот распуст кај едно весело семејство во Гроцка. И додека околните ритчиња дремат под дебелиот снег, а Дунав си ја гледа својата работа, во куќата се случува драма. Кога вагата ќе покаже половина килограм повеќе, некој исчезнува од куќата, некој доаѓа до застрашувачки сознанија истражувајќо на интернет, едно куче првпат преноќува во топлата куќа, а една девојка се бори со змијата во стомакот. Некаде покрај Сава, се случува нешто слично, но многу пострашно...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците