Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Ловец на глуварчиња

Весна Алексиќ  
Оригинален наслов на книгата : Lovac na maslačke
ИСБН : 978-608-259-459-0
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 140
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Маша не се плаши од ништо – ниту од мрак, ниту од бура, ниту од глушец, ни змија. Таа има само еден голем страв и никому не кажува за тоа, дури ни на мама. Се плаши дека ќе го заборави тато, кој ја научи како да лови глуварчиња.

Најдобриот другар на Маша се вика Јанко и седи во клупата со неа. На почетокот тој беше малку необичен. Беше многу лут и не сакаше со никого да разговара, дури ни со Маша. Со помош на мама Сенка, тетка Драга и една добра учителка, Маша и Јанко ќе ги победат своите стравови и ќе научат многу работи за љубовта и за пријателството.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците