Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Бамби. Животот во шумата

Феликс Салтен  
Оригинален наслов на книгата : Bambi. Eine Lebensgeschichte aus dem Walde
ИСБН : 978-608-259-423-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 186
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Животот на срнчето Бамби почнува среќно. Во шумата има многу пријатели: дружељубивиот Зајак, зборливата Верверица, бучниот Був, како и срните близнаци – болешливиот Гобо и убавата Фалина.

Но, доаѓа зимата. Бамби научува дека шумата носи и опасности, но и работи што не ги разбира. Првиот снег ја прави храната тешко достапна. Бамби низ шумата го прогонува татко му, еден убав и мудар елен, кој ги остава Бамби и мајка му сами. Потоа, се соочува и со Човекот, кој ги убива животните во шумата, го повредува Гобо и ја убива мајка му...

Но, ништо од тоа не може да го спречи Бамби да израсне во еден преубав срндак – и принц на шумата...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците