Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сказни

Браќа Грим  
Оригинален наслов на книгата : Fairy tales
ИСБН : 978-608-259-420-0
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 96
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

СКАЗНИ – БРАЌА ГРИМ

Црвенкапа, Заспаната убавица, Принцот жаба, Златокоса, Храбриот кројач, Јованче и Марика, Снежана, Пепелашка, Волкот и седумте јариња, и Рамплстилскин – најубавите изворни сказни од браќата Јакоб и Вилхелм Грим, кои нѐ водат во чудесни светови.
Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците