Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

За страшната и чудесна приказна за најгрдите суштества во универзумот

Тома Гунзиг  
Оригинален наслов на книгата : De la terrible et magnifique histoire des créatures les plus moches de l'univers : comment elles aid
ИСБН : 978-608-259-430-9
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 108
Димензии : 120х200
Корица : мекаКраток опис

Некаде во вселената, во едно вселенско јајце, живеат Јурките. Овие вонземјани се грди, ужасно грди, до таа мера што веќе не сакаат дури ниту да се венчаваат едни со други. Еден Јурк по име Смрдливи Стапала наоѓа решение: Јурките треба да се реинкарнираат во убави појави. Токму тогаш скенерот на вселенскиот брод ги открива, на многу километри оттаму...

...убавите цртежи на Поло, кој работи во фабрика за производство на дрвени боички и кој, за да ја заборави напорната работа, секоја вечер наоѓа утеха во цртањето мали чудовишта, убави мали чудовишта.

Што ли ќе се случи со Поло?

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците