Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Тетратка по органска хемија

Арс Ламина-публикации  
Оригинален наслов на книгата : Тетратка по органска хемија
ИСБН : 978-608-259-320-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 64
Димензии : 205x285
Корица : мекаКраток опис

Оваа тетратка содржи хартија со шестаголна мрежа за полесно испишување на формулите од органската хемија.

Соодветна е за наставните содржини предвидени со програмата по предметот хемија во средното образование (гимназиско и средно стручно), како и за високото образование.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците