Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Грдото пајче

Ханс Кристијан Андерсен  
Оригинален наслов на книгата : Den grimme ælling
ИСБН : 978-608-259-151-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 40
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

„Грдото пајче“ е една од најпопуларните и најубави Андерсенови бајки, која со генерации им се раскажува на децата ширум светот.

Трогателна приказна за пајчето кое е отфрлено од другите пајчиња и птици затоа што е грдо, па заминува во светот за да најде некој што ќе го сака...Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците