Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Математички лудории 1

Билјана Стојоска-Златков  
Оригинален наслов на книгата : Математички лудории 1
ИСБН : 978-608-259-402-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 24
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга ќе им помогне на децата при:

-          Развој на когнитивните способности и вештини; разбирање дека секоја ситуација може да се решава чекор по чекор за да се дојде до целосната слика.

-          Развој на функционалните вештини, како планирање, користење техники и стратегии во решавањето на проблемските ситуации.

-          Развој на фината моторика, сензорните вештини и координацијата око-рака.

-          Поттикнување на самодовербата, креативноста и фантазијата.

-          Градење чувство за тимска работа: споделување идеи, почитување на туѓото мислење, критичко и   самокритичко размислување, потреба да се даде или да се побара помош.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците