Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Бајки од Македонија за цела година

Билјана С. Црвенковска,   Катерина Николовска  
Оригинален наслов на книгата : Бајки од Македонија за цела година
ИСБН : 978-608-259-376-0
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 244
Димензии : 210х210
Корица : тврдаКраток опис

Најубавите бајки од македонската народна традиција


Дали сте чуле за девојката Злата Позлатена?

А за мома Тентелина и волците? Кој ја знае приказната за ламјината ќерка Црнодреха? А сакате ли да дознаете зошто еден кнез се научил да плете кошници?

И кој бил змејот од Пелистер?


Ова богато илустрирано издание содржи 52 македонски бајки и басни од нашата фолклорна традиција што се читаат во текот на целата година, а читателите се запознаваат со многу нови интересни ликови кои се соочуваат со разни предизвици.


Приказните во оваа книга ќе ја разбудат фантазијата на секое дете кое со возбуда ќе сака да ги прераскажува повторно и повторно.Оценка од корисниците

5 звезди

5

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

1

Просечна оценка
4,3
6

Коментари од корисниците