Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Авантурите на Мечокот Меглен

Тортон В. Берџес  
Оригинален наслов на книгата : The Adventures of Buster Bear
ИСБН : 978-608-259-361-6
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 84
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Кога Мечокот Меглен ќе се насели во Зелената гора, дружељубивиот силеџија предизвикува вистински урнебес, зашто во шумата со години не живееле мечки. 

И навистина, набргу Меглен има низа препирки со Малата видра Јоцо, Црвената верверица Дрдорка, Синчето на фармерот Симоски, па дури и со една тврдоглава метална кантичка!

Вакви и други забавни лудории се чудесно раскажани во оваа интересна сказна. Сместена во бесконечниот свет на жуборливите потоци, небесните синила и зелените кории, приказната исто така нуди корисни лекции за опасностите од лакомоста, горделивоста и нечувствителноста. Текстот, отпечатен со големи букви лесни за читање, е збогатен со шест прекрасни илустрации базирани на оригиналите од Харисон Кеди.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците