Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Малиот принц

Антоан де Сент-Егзипери  
Оригинален наслов на книгата : Le petit prince
ИСБН : 978-608-259-155-1
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 104
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

„Малиот принц“ е книга за мали и за големи...

Напишана во форма на бајка, таа ја раскажува приказната за малото момче кое доаѓа од една мошне далечна и мошне малечка планета и неговата потрага по пријателство

и љубов.


Ова е книга за светот и човекот, за возрасните и децата, за животот и вистинските вредности: пријателството, љубовта, посветеноста и пожртвуваноста, за раѓањето

и смртта, за ѕвездите и бесконечните пространства.Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците