Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Хузур

Мартина Млинаревиќ  
Оригинален наслов на книгата : Huzur
ИСБН : 978-608-259-352-4
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 144
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Хузур (huzur) претставува мир во сите димензии на човековиот живот.

Хузурлу инсан (huzurlu insan) е исполнет човек, спокоен, емотивно и телесно здрав.

Оној што спознал дека материјалното не е мерка за вредност, проникнал во срцевината на духовноста, се засакал себеси, своето внатрешно јас и создал апсолутна рамнотежа во својот микросвет.

Хузур како рамнотежа на душата, чувствата, рамнотежа на желбите и стварноста, фантазијата и реалноста. Хузур како исконска среќа бидејќи човек може да биде мирен иако не е среќен, но не може да биде среќен ако не е мирен.

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците