Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун оди на екскурзија

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon goes on a school trip
ИСБН : 978-608-259-350-0
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Мајка  ѝ е самовила, а татко ѝ е вампир, а таа е по малку од двете.

Сите соученици на Исидора се малку исплашени кога ќе отидат на училишна екскурзија во еден морничар стар замок- што ако видат дух?


Останува Исидора да им докаже на своите другарчиња дека понекогаш нештата што се чинат страшни на прв поглед во суштина воопшто не се страшни!Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците