Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Исидора Мун оди на панаѓур

Хариет Мункастер  
Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon Goes to the Fair
ИСБН : 978-608-259-351-7
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мекаКраток опис

Мајка ѝ е самовила, а татко ѝ е вампир, а таа е по малку од двете

Исидора со нетрпение ја очекува нејзината прва посета на панаѓурот, но кога ќе пристигне таму, не е ни приближно толку волшебно како што очекуваше.


Можеби едно благо замавнување со волшебното стапче или, пак, капка волшебна напивка би можела да го направи панаѓурот навистина спектакуларен...


Што би можело да тргне наопаку...?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците