Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Најдоброто од македонската кујна: 125 едноставни и вкусни традиционални рецепти

Давор Панчевски  
Оригинален наслов на книгата : Најдоброто од македонската кујна: 125 едноставни и вкусни традиционални рецепти
ИСБН : 978-608-259-359-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 272
Димензии : 170х230
Корица : тврдаКраток опис

Храната е таа што ги спојува луѓето околу трпезата.

Низ страниците на овој готвач ќе најдете вкусни појадоци за секое семејство, богати десерти што ги одбележуваат сите родендени, празници и слави, јадења за заедничките неделни ручеци, зимници и разни прилози што се неизоставен дел од македонската кујна...


Готвачот „Најдоброто од македонската кујна“ содржи 125 едноставни и вкусни рецепти од македонската традиција што многу лесно ќе се вклопат и во денешниот брз начин на живеење. Во следните страници ви го претставувам старомодното готвење што конечно доби свое модерно освежување.Оценка од корисниците

5 звезди

4

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
4

Коментари од корисниците