Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Лошилиште

Даниела Фишерова ,   Јитка Петрова  
Оригинален наслов на книгата : Pohoršovna
ИСБН : 978-608-259-183-4
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 120
Димензии : А4
Корица : мекаКраток опис

„Искусна штетница ќе ги превоспита вашите добри деца. Имате дете со добро срце? Доверете ми го! Шифра: Ќе ви вратам НИКАКВЕЦ!“

Во лошилиштето на Злоберта Штетибертова учат како да станат лоши една Талкачка што ги насочува залутаните по вистинскиот пат, еден Наречник кој прорекува само добри нешта, Бебирога – бебето на Бабарога кое е убаво и миличко, децата на кралот Суровоглав кои се сосема добри, внукот на ѓаволот, кому не му растат рогови и неколку хиперактивни џуџиња што не знаат да пакостат. Злоберта се мачи да ги превоспита, но тие освен што здружно ќе дејствуваат и ќе успеат да го победат пеколот, ќе успеат и заеднички да исправат една голема неправда од минатото.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците