Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Замокот на илјада мачки

Билјана С. Црвенковска,   Здравко Гиров  
Оригинален наслов на книгата : Замокот на илјада мачки
ИСБН : 978-608-259-106-3
Година на издавање : 2019
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 72
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Сестричката на Лео, Катја, е претворена во маче!

Да, навистина, во маче!

А тоа, ако е за верување, го направила лошата вештерка што живее во Замокот на илјада мачки.

Ова е мисија за мачкарката Рокси, која веднаш тргнува во акција да го истражи мистериозниот замок.

Што ќе открие Рокси?

Какви сè опасности ù се закануваат?

И дали другарите од ТКЦП ќе

стигнат навреме за да ù помогнат?


Еј, на оваа книга ù требаш ТИ!

Добојувај, доцртувај, допишувај и

дополнувај ја твојата авантура додека

читаш. Подготви се за многу возбуда,

акција и смеење.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците