Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дружината на борот и други приказни

Снежана Анастасова Чадиковска ,   Ирина Цоневска  
Оригинален наслов на книгата : Дружината на борот и други приказни
ИСБН : 978-608-259-182-7
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 60
Димензии : 210х210
Корица : мекаКраток опис

                Пет прекрасни, топли, весели и необични приказни за деца:


             ,,Приказна за Големиот бор, мачката Тигра и другите животни",


                                      ,,Бротчето кое не сакаше море",


                                 ,,Принцеза-приказна со три краја",


                                    ,,Приказна за кралот Мрчало" и


                        ,,Куса принцеза-приказна со дијалог и кула".Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците