Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Волшебникот од Оз

Л. Френк Баум  
Оригинален наслов на книгата : The wizard of Oz
ИСБН : 978-608-259-154-4
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 1
Број на страни: 272
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

Следи ја патеката од жолти тули! Дороти мисли дека никогаш нема да се врати дома, откако торнадо ја вовлекува неа и нејзиното кученце Тото и потоа ги исфрла во еден магичен свет. За да стигне дома, Дороти прво мора да го најде волшебникот од Смарагдниот град Оз.

По пат ги сретнува Страшилото, Лимениот дрвосечач и Плашливиот лав. 

Но, Злобната вештерка од Западот има свои планови за девојчето! 

Дали Дороти ќе успее да се врати дома?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците

18.04.2019 10:16:16   Anonymous напиша

Kolku dobra kniga