Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Облачињата што не сакаа да плачат

Билјана С. Црвенковска  
Оригинален наслов на книгата : Облачињата што не сакаа да плачат
ИСБН : 978-608-259-145-2
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 40
Димензии : 210х210
Корица : тврдаКраток опис

Ох, како скандал во училиштето за облаци!

Малите облачиња одбиваат да плачат!

Хи, хи, хи, протрчуваат по небото малечките облаци.

Ха, ха, ха, се бркаат насмеани со ветрот.

И така по цел ден и саноќ и ниту една капка, со денови!Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците