Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Твитер компанијата и нејзините основачи

Кристин Хепермaн  
Оригинален наслов на книгата : Twitter: the company and its founders
ИСБН : 978-608-259-110-0
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 112
Димензии : 152x229
Корица : мекаКраток опис

Во оваа книга се анализираат исклучителните животни врвици на Џек Дорси, Еван Вилијамс и Кристофер „Биз“ Стоун и нивното професионално учество во градењето на интернет-страницата за социјално вмрежување „Твитер“. 

Тука ќе можете да прочитате за потеклото и за образованието на секој од тројцата основачи и за нивните почетоци во кариерата. Исто така, книгата се осврнува и на начинот на кој функционира „Твитер“, со што се соочува компанијата, нејзините успеси и влијанието во општеството. Лесно читливо и мотивирачко четиво за подемот на една од највлијателните социјални мрежи денес.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците