Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Природно убави со Биодевојка

Вики Андонова  
Оригинален наслов на книгата : Природно убави со Биодевојка
ИСБН : 978-608-247-658-2
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 2
Број на страни: 248
Димензии : 145х205
Корица : мекаКраток опис

Оваа книга содржи 175 природни, органски рецепти за нега на лице, тело и на коса, кои можете да ги подготвите во домашни услови. Рецептите се едноставни, практични, функционални и економични. Поголемиот дел од нив се подготвуваат со состојки што веќе ги имате во вашата кујна.

Правењето природни средства за нега во сопствените домови не значи само можност за заштеда и забава, туку значи и правење козметички производи коишто се свежи (направени во моментот) и богати со активни состојки кои се од огромно значење за здравјето и убавината на кожата и косата.Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците

16.06.2018 23:07:27   Anonymous напиша

Одлична книга со многу корисни совети. Содржи многу едноставни рецепти кои лесно можат да се подготват и што е најважно со состојки кои се лесно достапни. Искрено ја препорачувам!!!!
16.06.2018 19:33:57   Anonymous напиша

Многу убава книга, со уште поубави рецепти, коjа вреди да се има. За сите кои имаат навики и сакаат да се негуваат во склад со природата,но и за оние кои сеуште не се одлучиле на таков чекор.