Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Риба за Луна

Лиса Аисато  
Оригинален наслов на книгата : En fisk til Luna
ИСБН : 978-608-259-087-5
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 36
Димензии : 240x300
Корица : тврдаКраток опис

Луна не може да заспие. Го отвора прозорецот и погледнува надвор.

Има нешто таму.

Нешто лебди и внимателно се лизга меѓу куќите.

Дали е тоа балон?

Дали е... риба?Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците