Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кралот Светкошорц и играчките на ужасот

Енди Рајли  
Оригинален наслов на книгата : King Flashypants and the toys of terror
ИСБН : 978-608-259-095-0
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 192
Димензии : 153x190
Корица : мекаКраток опис

„Брилијантно оригинална и пресмешна. Речиси добра како некоја од моите книги“, Дејвид Валијамс. 

Едвин не е обично момче. Тој е крал, со престол и сопствен оклоп и замок со тајни премини и уште што не.

Нешто чудно се случува во Едвинленд... Царот Нурбисон се смешка и прави играчки за селаните. Дали наумил нешто? Веројатно. Но, што би можело да биде тоа?

 Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците