Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Кралот Светкошорц и злиот цар

Енди Рајли  
Оригинален наслов на книгата : King Flashypants and the evil emperor
ИСБН : 978-608-247-811-1
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 224
Димензии : 153x190
Корица : мекаКраток опис

„Брилијантно оригинална и пресмешна. Речиси добра како некоја од моите книги“,   Дејвид Валијамс.

Едвин не е обично момче. Тој е крал, со престол и сопствен оклоп, и замок со тајни премини и уште што не.

А да, и НАЈУЖАСНИОТ ЧОВЕК во универзумот му е сосед. Ова никако не би можело да доведе до возбудлива авантура со акција, чоколада и крокодили-гризачи... Така?Оценка од корисниците

5 звезди

1

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
1

Коментари од корисниците