Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дон Хуан

Гонзало Торенте Баљестер  
Оригинален наслов на книгата : Don Juan
ИСБН : 978-608-247-725-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 416
Димензии : 135x205
Корица : мекаКраток опис

Баљестеровиот Дон Хуан е роден како Андалузиец што се определува како Галициец, а пред се се чувствува како Тенорио. Тој е особено верен на семејството и на традицијата. Нема желба за бесцелно скитање, но не може и да се оддаде на вечен одмор, зашто му се забранети и небесниот мир и пеколните маки. Осуден е да живее додека има луѓе кои веруваат во неговото постоење - некаде на работ меѓу сонот и магијата.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците