Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Магично дрво. Црвеното столче

Анджеј Малешка  
Оригинален наслов на книгата : Magiczne drzewo. Czerwone Krzesło
ИСБН : 978-608-247-997-2
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 288
Димензии : 123х174
Корица : тврдаКраток опис

Роман од бестселер-серијата „Магично дрво“

Неверојатни авантури, опасности и магии... Мост од светлина и големо цунами. Летачка куќа, џиновски лав и сто магични кучиња! Фантастична приказна за деца кои пронашле столче што исполнува желби. И оние добрите и оние лошите...

Романот е добитник на наградата на Меѓународниот совет за книги за млади – IBBY, за најдобра книга за млади читатели.

Врз основа на приказните од „Магично дрво“ создаден е светски познатиот филмскиот циклус, кој е добитник на наградата „Еми“ – за фантазија, мудрост и хумор.


Aнджеј Малешка, филмски режисер, автор на романи и сценарија. Добитник е на многу меѓународни фестивалски награди. Неговите филмови и романи полни се со фантастични авантури. А истовремено раскажуваат и за многу важни работи.Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците