Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Дизајн за вистинскиот свет: човекова екологија и општествени промени

Виктор Папанек  
Оригинален наслов на книгата : Design for the real world : human ecology and social change
ИСБН : 978-608-247-410-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Арс ЛАМИНА
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 400
Димензии : 140x207
Корица : мекаКраток опис

Виктор Папнерн (1923 − 1998) е меѓународен експерт за дизајн на УНЕСКО, антрополог, инспиративен филозоф со животна мисија да го доближи дизајнираниот објект до човекот, давајќи им секогаш предност на полезноста пред естетските квалитети, на глобалните проблеми пред уметничкиот каприц.


„Дизајн за вистинскиот свет“ се смета за класично дело на одговрниот дизајн и е една од најчитаните книги од областа.

Оценка од корисниците

5 звезди

0

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
0
0

Коментари од корисниците