Е-адреса: Лозинка:
Продукти: 0
Цена 0 мкд

Сакам дома!

Јасминка Петровиќ  
Оригинален наслов на книгата : Хоћу кући!
ИСБН : 978-608-259-039-4
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Прегледaна: пати
Коментари вкупно: 0
Број на страни: 80
Димензии : 140х200
Корица : мекаКраток опис

И така падна одлуката. Во истиов миг поаѓа во потрага по нови родители. Само уште да смисли каде да ги најде. Во соседството? Во некоја соседна држава? Во Европа? Африка? Австралија? На Северниот Пол? Во огласите? На „Фејсбук“? Стоп! Ништо од сето ова. За едно толку симпатично и умно момче, каков што е Никола, родителите можат да се најдат само на некоја друга планета.

Деца, појдете со Никола во потрага по совршените родители. Ве очекуваат комични, всушност, космички авантури, преполни со мали чуда, џиновски солзи, смешни зборови и опасни игри.

Предупредување:

– Кај искусните читатели може да се јави желба книгата да се прочита уште еднаш.

– Кај читателите-почетници можна е појава на самостојно читање.

– Што ќе се случи со оние што не знаат да читаат не вреди да се пишува, затоа што нема да можат да прочитаат.Оценка од корисниците

5 звезди

2

4 ѕвезди

0

3 звезди

0

2 ѕвезди

0

1 ѕвезда

0

Просечна оценка
5
2

Коментари од корисниците